Pocta pani knihovníčky

Autor: Andrea Ostrihoňová | 1.12.2019 o 11:00 | Karma článku: 1,76 | Prečítané:  310x

Keby som niekedy, nebodaj, vlastnoručne napísala knihu, chcela by som, aby sa jej dostalo takej pochvaly, aké udeľuje pani knihovníčka v našej miestnej knižnici.

Na prvej strane pochválenej knižky, v hornom rožteku je ceruzkou krasopisne napísané – „Výborná“, alebo „Vtipné“ alebo „Oplatí sa prečítať“. Recenzie v tlači, či príhovory literárnych vedcov sú mi ukradnuté, ale táto malá poznámočka od naslovovzatého odborníka čitateľského vkusu by ma naozaj potešila.

Pani knihovníčka je celkovo zaujímavá osôbka. Vždy, keď prídem, hneď sa ma pýta: „Čaká?“ To má na mysli, či som aj so psom. Keď odpoviem záporne, celá zosmutnie. Keď pritakám, hneď beží k oknu a psicu hlasno obdivuje.

Pamätá si veľmi presne, čo som už čítala a aké knihy obľubujem.  Preto ma promptne informuje, čo z mojich preferencii v knižničnom fonde pribudlo a čo momentálne nemajú.

Ale minulý týždeň sa mi dostalo neuveriteľnej pocty. Pani knihovníčka ma upozornila, že sú otvorení len do dvadsiateho decembra a zároveň dodala: „Vy ste taká poctivá a svedomitá čitateľka, že pre vás niečo mám. Vy im určite neublížite.“  A vytiahla spod stola tri novučičké nové knižky. Už zabalené v igelite, ale ešte neoznačené čiarovými kódmi výpožičiek. „Tieto sú nové. Dáme ich do knižnice až v polovici decembra. VY ich dovtedy naisto prečítate.“

Úplne som onemela nad preukázanou poctou a teraz po nociach zrýchlene čítam, aby som knihy do tej polovice decembra stihla vrátiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Po Haščákovi môže prísť na rad Fico

Haščákovi hrozí 20 rokov za mrežami.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

S Haščákom v pyžame

Keby zaspieval, zničí nielen milovníka koly, ale aj povesť bývalých reformných strán.


Už ste čítali?