Zanorenie vianočného stromčeka

Autor: Andrea Ostrihoňová | 14.12.2018 o 9:00 | Karma článku: 1,34 | Prečítané:  457x

„To, čo je ?  To plávate v tvare stromčeka? Až na Vianoce sa vynoríte, keď ste sa teraz zanorili?"  Nie, nie. To je jedna milá akcia.

To sa v Senci stretnú potápači z Bratislavy a Hodonína, pridá sa k ním pár otužilcov. Spoločne sa postarajú, aby sa z krásy vianočného stromčeka mohli tešiť vodné i podvodné tvory. V obecenstve nechýbajú zababúšení pobrežní zmrzliaci, šantiaci pes a minimálne jedno dieťa.

Druhú adventnú nedeľu sa tohto roku na seneckej Guláške stretla necelá tridsiatka nádherne strelených, vodou postihnutých, ľudí a svojským spôsobom zahájila oslavy Vianoc. Najprv stromček ozdobili. Potom sa potápači obliekli do neoprénov a stromček natiahli za prvú plošinu pod hladinou jazera.

Potom sa otužilci vyzliekli do plaviek a uctili si stromček okružnou plavbou. Z vody sa všetci vynorili plní adrenalínu a smiechu.

Vodomilovia i hostia sa poriadne zahriali úžasným pečeným kolenom a vareným vínom. Pre šoférov bol pripravený poriadny hrnčisko čaju. A koláče, koláče a pagáče.

Pre detailistov a ochranárov – stromček je prírodný, ozdoby pevne pripevnené a stojan betónový. Škody na prírodnom prostredí nehrozia. Ryby odkazujú, že sa im páči a kačky hlasno pritakávajú.

Vianoce pod vodou môžu tiež začať.

 

A vynorenie vianočného stromčeka je začiatkom roku 2019 vítanou príležitosťou pre ďalšie príjemné stretnutie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vedie Linku pre týrané ženy: Volajú nám aj také, ktoré partner týra 40 rokov

Mária Víteková vraví, že ženy nemôžu nútiť, aby násilníkov opustili.


Už ste čítali?