ŽIŤ na plný plyn a ešte trochu viac

Autor: Andrea Ostrihoňová | 1.2.2018 o 8:20 | Karma článku: 5,16 | Prečítané:  597x

Rada vyhrávam,  ale to asi každý človek. Ja však rada vyhrávam nad sebou. Je to totiž ten druh boja, ktorý neoklamete. Ktorého výsledok si nemôžete „zariadiť“ alebo vyhádať.

Boj samej so sebou nenecháva za sebou porazených súperov. Len nezjedené veterníky alebo rezne. Prekonané kilometre a litre potu. Zdolané strachy či vykričané hlasivky.

Takáto výhra mi prináša vypracované svaly na tele i na duši, sebaovládanie a úctu.  A, k počudovaniu, aj úžas a šťastie. Omamný pocit, že som niečo dokázala. Že som sa prekonala, že som zdolala lenivosť, pohodlnosť, výhovorky. Že to dokážem.

Je mi len trochu ľúto, že som na to prišla až v tomto veku. Som predsa len už trochu staršia verzia. Ale žiť na plný plyn a pri plnom vedomí, chcem až na doraz. Nechcem odkladať veci na potom. Nevzdám sa snov a s odvahou skočím do všetkého po hlave.

Nie je to bláznovstvo, ani póza.

Len som mala príležitosť vidieť, ako sa môjmu otcovi chorobou postupne zmenšuje svet. Z celej zemegule mu zostalo len Slovensko. Zo Slovenska sa behom mesiaca stala Bratislava. Mesto sa scvrklo na ulicu a ulica atrofovala na byt. Z bytu sa stala len izba a hneď za ňou sa jeho svet zredukoval na posteľ. A známe steny nahradila neosobná nemocnica a potom liečebňa.

Ja chcem mať v tej posteli na čo spomínať. Nechcem ľutovať, že som niečo nestihla, nemala príležitosť alebo si netrúfla vyskúšať. Nechcem sa ľutovať.

Bola som aj ja pripútaná a nevládna. Po operácii nohy. Bolelo ma čo i len prstom na nohe pohnúť. Cítila som sa bezmocná a zúfalá. Bála som sa, že budem krívať do konca života. Ale dostala som sa z toho. Vlastnou tvrdohlavosťou a zaťatosťou. Kým sa dokážem hýbať, kým budem vládať, dovtedy budem skúšať všetko.

Pre ten pocit, že ešte môžem....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty.


Už ste čítali?