Behám so psom (na kolobežke)

Autor: Andrea Ostrihoňová | 20.7.2017 o 8:01 | Karma článku: 4,44 | Prečítané:  609x

„Už ti úplne hrabe?“ „To, čo si už zas vymyslela!“ „Kam na tie nápady chodíš???“ tak reagovali ľudia v mojom okolí, keď som medzi nimi inzerovala, že pôjdem so psom do tábora. 

Teda, nie do obyčajného letného tábora,  ale na špeci psí kemp. Psi aj ich majitelia sa tam budú učiť spolu behať, bicyklovať a plávať. Niežeby sme to my s Paige nevedeli každá sama za seba, ale dokopy sme to (okrem plávania) neskúšali.

A bol to naozaj skvelý nápad. Ubytovanie v kempových chatičkách typu "pioniersky tábor", bolo presne to, čo pes potrebuje. Žiadne zariadenie, ktoré by mohol zničiť, výbeh na trávu rovno z dvier. Strava all inclusive pre majiteľa aj pre štvornohého frekventanta kurzu.

Ale čo sa týka fyzickej náročnosti, dostali sme do tela a do všetkých šiestich končatín (2 nohy a 4 labky) poriadne zabrať. Nabehali sme spolu v postroji aspoň 15 km,nie je to ohromujúce číslo, ale my nie sme telesne disponované na dlhé trasy.

Zato sme preplávali, ako jediná dvojica, krížom cez priehradu. No hlavne sme sa obidve zamilovali do KOLOBEŽKY. Veľkej krosovej kolobežky s ozajstnými brzdami!

Áno, áno, áno.

Fičať po lesných cyklotrasách s vetrom vo vlasoch (a v srsti) bolo očarujúce. Paige okamžite pochopila princíp ťahania v postroji a prekvapivo rýchlo zvládla pokyn Go! Go! Go! (na pokynoch Pravá! Ľavá! ešte pracujeme). A úžasne si to užívala. Keď sme požičanú kolobežku prenechávali ďalšej dvojici, nechápavo na mňa pozerala, že prečo nám ju berú!

Obe sme si ten spoločne strávený čas vychutnali. Zistili sme, že sme dobre zohratá dvojka a že Paige nemá problém socializovať sa v cudzom priestore s desiatimi inými psami. Krásne prostredie Moravského krasu to všetko len zlepšilo.

Mimochodom - kolobežku už máme objednanú.....

Viac fotiek tu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty.


Už ste čítali?