Pocta Dunaju alebo plávanie popod bratislavské mosty

Autor: Andrea Ostrihoňová | 26.6.2017 o 10:10 | Karma článku: 5,82 | Prečítané:  703x

Je krásny, niekedy aj modrý, ale hlavne je úctyhodný. Dunaj. My, Bratislavčania, ho berieme ako samozrejmosť. Vidíme ho každý deň a tak nám akosi zovšednel. 

Ale tí, ktorí mali príležitosť si v ňom dlhšie zaplávať, na neho už nikdy nedokážu pozerať nezainteresovane a bez rešpektu.

Zaplávali sme si v ňom v sobotu (26.6.2017) aj my, otužilci. V rámci akcie Slnovrat na Dunaji sme preplávali popod všetkých päť bratislavských mostov.

Bol to skvelý, ojedinelý zážitok. Vidieť mosty zdola, z hladiny rieky. Do vôd Dunaja sme vliezli nad mostom Lafranconi a na breh sme vyliezli na plytčinách za Prístavným mostom.

Dunaj nás láskavo niesol, pohrával sa s nami vo svojich vlnách a vlnkách. Slnko svietilo ako na slnovrat a my sme si vychutnávali riečny tok. V Dunaji sa dá zažiť všeličo. Môže vedľa vás vyvrieť vodný vír (tzv. karfiol), prepadnete sa do bielej vody, ostanete trčať v spiatočke alebo sa zamotáte nad hrádzkami. Alebo si pod hlavu položíte nafúkaný plavák a kocháte sa pohľadom na hrad. Môžete so spoluplavcom predebatovať zloženie pripraveného gulášu, urobiť si selfie alebo pobozkať priateľku/priateľa. A popri tom plávať, mávať a pod každým mostom si schuti zaujúkať. Tomu nikto nikdy neodolá.

Každý z nás má v Dunaji odplávané desiatky kilometrov a napriek tomu do neho vstupujeme s rešpektom. Poučení školením i samotným životom vieme, že Dunaj nielen dáva ale aj nemilosrdne berie.  Preto ho máme tak radi.

A svoj sobotný príbeh na fotkách prinášame aj vám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty.


Už ste čítali?