Zahorela som láskou -

Autor: Andrea Ostrihoňová | 10.4.2017 o 14:06 | Karma článku: 4,33 | Prečítané:  767x

k ľadovej vode. Náš vzťah je síce krátky, ale o to vášnivejší. Je  trochu nevyvážený, pravdupovediac, je dooosť jednostranný. Ja sa bez plávania v ľadovej vode neviem zaobísť. Vode je to úplne jedno, či v nej plávam alebo nie. 

Ľadová voda mi úplne počarovala. Robí mi dobre telesne i duševne. Umyje, pohladí i schladí. Za nechtami páli, po pár hodinách však celé  telo rozpáli dávkou adrenalínu. Vďaka putovaniu za vodnými ľadovánkami som videla (a plávala) veľmi kuriózne miesta. Plávala som v Žiline pod priehradným múrom, v Seredi v plytkom Váhu aj v Kolárove vo veľmi studenom Váhu. Po prvýkrát v živote som sa kúpala v Oravskej priehrade obklopenej snehovými závejmi.

Našla som dedinku Nemečky a zahájila zimnú sezónu plavbou v miestnej vodnej nádrži. Brodila som sa ľadovou drťou v Morave a viackrát sa zviezla v toku Dunaja.

Po svojej prvej otužileckej sezóne som plnohodnotnou Ľadovou medvedicou. Dokážem sa prezliecť z plaviek a do plaviek na priestore menšom ako jedna A4. Pod holým nebom, v lodenici, v preplnenej sále kultúrneho domu i v autobuse. Mám viac zimných fotiek v plavkách ako za posledných 10 rokov z letných dovoleniek. Nemám problém behať kade tade po mestách, červená ako rak po ľadovom kúpeli, ba dokonca prebehnúť po nábrežnej dunajskej promenáde.

A je mi skvelo. Nebola som celú zimu chorá, prestali ma trápiť bolesti kĺbov a operované koleno som konečne rozhýbala. Obetovala som ľadovému bohu gellak z nechtov (bolelo to v mrazivom kúpeli ako sto čertov!) ale za to mi besne začali rásť vlasy. Rodinní príslušníci si zvykli, že cez zimné víkendy idem do vody bárskde, len nie doma do vane.

Získala som kopec známych a kamarátov. Úžasných parťákov z celého Slovenska. Sú nás stovky postihnuté rovnakou mrazivou vášňou a v sezóne sa stretávame každý týždeň na nejakej plavecko-otužileckej akcii. Medvede, tulene, tučniaky, jašterice a aj jeden pstruh.

Vybrala som si ten najvhodnejší čas na začatie – 50-ročnú zimu. Stojace vody sa v januári, februári  a začiatkom marca, nedali vôbec plávať, hrubá vrstva ľadu ich pokrývala skoro 3 mesiace. Tak sa plávali rieky. Plávala som dokonca aj v malom Dunaji – lenivom, plytkom ale tečúcom aj v treskúcom mraze.

Otužileckú sezónu 2016/2017 sme už síce ukončili, ale ja plávať neprestávam. Aj keď už vo vlažnej (10! a viacstupňovej) vode.

Len dúfam, že v letných teplách sa moja vášeň pre ľadovú vodu neroztopí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty.


Už ste čítali?