Chcel bi som ta poboskat

Autor: Andrea Ostrihoňová | 14.2.2017 o 8:55 | Karma článku: 6,53 | Prečítané:  1191x

Pokrčený lístok s takýmto textom som si našla na základnej škole vo vrecku kabáta. Nebol podpísaný aj v tom tkvelo jeho čaro. Nevedela som, kto mi ho napísal, ale potešil ma. 

Tá skrytá radosť, to ševelenie v žalúdku, že niekomu na mne záleží – ten pocit si pamätám dodnes.

Lístok som nosila skrytý vo vrecku a potajme som sa ním kochala. Tá správa bola len pre mňa.  Keď som sa cítila smutná, keď mi niekto ublížil, dopriala som si trochu radosti a prečítala som si tých pár slov. Hneď mi bolo lepšie. Akoby som svojej duši dopriala trochu virtuálnej čokolády a sladko ju odmenila.

Kúsok papierika dávno zmizol v minulom storočí.

Dnešné správy, vyznania a priznania už nezverujeme papieru, ale mailom, esemeskám a chatu. A autori sú nám poväčšine známi.

Ale stále mám rada ten pocit, keď svoju ubolenú, ublíženú a dokopanú dušu môžem rozmaznávať  virtuálnymi čokoládovými bonbónmi.  Určite každý z vás má v mobile, v mailboxe alebo na fb, krátku správu. Možno len zopár slov, ktoré mu ktosi poslal. Nemusí to byť práve vyznanie lásky, stačí narážka, ktorú chápete len vy. Alebo vtipný kompliment , žartík - od niekoho, kto vyzerá na poriadneho suchára.  Skrátka niekoľko písmeniek, ktoré ste nezmazali , ale prečítate si ich vždy, keď vám je smutno. Alebo, keď sa nemáte radi. A potom,  keď si tie slovíčka poprevaľujete v mysli,  vychutnáte si ich a zľahka sa, len tak pre seba pousmejete, hneď je vám lepšie.

Aj dušu treba niekedy pomaznať.

A ľudské duše sa najlepšie hladkajú slovami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty.


Už ste čítali?