Plávali sme Moravou.... ou! oOU! OOU!

Autor: Andrea Ostrihoňová | 31.1.2017 o 8:40 | Karma článku: 3,83 | Prečítané:  696x

Cítim sa ako čerešnička v miešanom farebnom nápoji s kockami ľadu. Akurát, že môj drink sa nevolá Manhattan, ale Morava, a namiesto kociek ľadu ho chladia ľadové kryhy.  A kryhy nie sú kamaráti

Aj keď vajda odporúčal vykrikovať na kryhy: „Pozor, idem ja, ľadoborec!“, tie svine ľadové nespolupracujú. Tlačia sa na mňa zo všetkých strán, hlava mi poskakuje ako tá čerešňa v koktajlovom šejkri. Kryhy musím odtláčať do strán a robiť si medzi nimi svoju vlastnú vodnú cestičku. Hoci taká kryha zvrchu vyzerá ako neškodná kôpka premoknutého snehu, pod hladinou sa skrýva poriadne kusisko ľadu, nie nepodobné tomu, o ktorý sa rozbil Titanik.

Je posledná januárová nedeľa a my sa plahočíme 500 m plavbou dolu tokom Moravy, pod Devínske bralo. Teplota vzduchu – 6 stupňov Celzia, voda má príjemných 0,1 stupňov Celzia. Viac ako dvadsiatka statočných, odhodlaných plavcov a plavkýň kľučkuje medzi  menšími a väčšími kryhami. Niekde je rieka tak plytká, že sa nám nohy zabárajú do nánosov blata na dne. Takto nízka Morava vraj už roky nebola. Ja to nemám s čím porovnať, plávam v nej prvýkrát. A prvýkrát sa tiež vyskytujem v spoločnosti týchto hnusných plávajúcich ľadových útvarov.

Dunaja som sa bála a ten ma nežne zviezol na svojich vlnkách za nádherného slnečného dňa. Moravy som sa nebála (dokonca som netrpezlivo sledovala denné reporty, či je plávateľná) a tá ma teda poriadne zomlela. Do rúk a nôh meravých od mrazu ma režú tisícky drobných ľadových hrán. (Až doma v teple zistím, že mám ruky doškriabané, ako keby som padla hustého tŕnia. Ramená a stehná mám modrasté od nárazov do krýh.)

Ale plávam! A doplávam! Musia mi pomáhať s vyzliekaním, v prstoch nemám cit a tak ma bolia celé ruky, že neviem, či sa od bolesti pogrciam alebo omdliem.

Napriek všetkému, som to dokázala!

Toto som v sebe objavila vďaka zimnému plávaniu - dokážem zabudnúť na bolesť, nepohodlie a chlad. Vyhrám vôľou nad svojím telom.

Pokrstená  ľadovou drťou, ktorá sa dnes vydávala za rieku Moravu, môžem  sa už nazývať  ozajstnou ľadovou medvedicou. Vraj.

Priebeh plavby zachytenej tou najpovolanejšou rukou (patrí vajdovi Ľadových medveďov, Bratislava -  Lubomírovi  Klimekovi)

si vychutnajte tu:

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty.


Už ste čítali?