Recept na chutnú petíciu

Autor: Andrea Ostrihoňová | 25.9.2014 o 8:15 | Karma článku: 10,46 | Prečítané:  827x

Ako dlhoročná gazdinka a zapálená kuchárka sa rada podelím o recept.  Len tak. Na vyskúšanie, pre overenie. Môže to byť  recept na koláč, kompót a trebárs aj na petíciu.

Na začiatku potrebujeme skutočnosť,  ktorá je zo strany občanov vnímaná ako nevyhovujúca či priam alarmujúca. Zničenie existujúcej parkovej zelenej plochy a postavenie 8 poschodovej obludy medzi  nízkou zástavbou.

Túto skutočnosť zmiešame s kypriacim práškom arogantnosti great developera (G) plánujúceho svoje budovateľské aktivity s bezohľadnosťou k okoliu, k limitom lokality a k územnému plánu.

http://vas.cas.sk/clanok/9349/mamicky-sa-zacali-burit-na-dvore-detskej-nemocnice-na-kramaroch-vyrastie-vyskova-budova.html

http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/vystavba/nove-mesto-zastavilo-nepovolene-stavebne-prace-na-kramaroch.html?page_id=327766

http://www.pluska.sk/regiony/bratislava/parkovacie-miesta-kramaroch-zadarmo-je-podozriva-charita.html

Činnosť kypriaceho prášku G polejeme teplým mliekom súhlasu magistrátneho vládcu (MV) a keď vzniknutá substancia pretečie cez okraj občianskej/obyvateľskej nespokojnosti  a kompetentní nekonajú, mlčia a zatajujú sa.....zvolíme nasledujúci pracovný postup.

V celej dotknutej oblasti roznesieme do schránok obyvateľov list informujúci o chystaných aktivitách G a priložíme e-mailové adresy kompetentných osôb na Magistráte MV. V liste je aj text samotnej občianskej petície, ktorý sa má stať obsahom protestného mailu. Odporúča sa mail preposlať všetkým známym a priateľom, ktorí s aktivitou kypriaceho prášku G nesúhlasia, aby sa i oni zúčastnili tohto obsahovo prekypujúceho procesu.

 Pre starších a neemailujúcich obyvateľov sa odporúča text prepísať do klasického papierového listu a poslať ho poštou MV.

Zároveň dávame dotknutým obyvateľom vlastniacim mobilné telefóny i pevné linky k dispozícii telefónne čísla na centrálu MV i klapky na jednotlivé ne/kompetentné osoby.

V stanovený deň (termín sa odporúča  konzultovať s lunárnym kalendárom, osobným astrológom a rokovacím poriadkom MV)  vypukne plánované miešanie prísad a zamiesime si na poriadnu dávku.

Emailové schránky kompetentných MV zalejeme hojnou masou elektronickej petície – je zistené, že schránky sa v popoludňajších hodinách preplnia a zablokujú.

V tom istom dopoludní navštívia podateľňu MV petiční zástupcovia s listami obyvateľov, ktoré podávajú osobne a vyblokujú činnosť podateľne aspoň na hodinu – dožadujúc sa pečiatky na každú zásielku osobitne.

Zároveň sú zahltené telefónne linky volaniami rozhorčených protestujúcich, ktorí aj týmto spôsobom miesia cesto a zavzdušňujú ho.

Celú akciu priebežne prihrieva klasická podpisová petičná aktivita, ktorá nie je zatiaľ časovo obmedzená.

Výsledok?

Koláč je v peci. Poleva by mala byť JAHODOVÁ.

Uvidíme, či bude výsledkom šťavnatý koláč úspechu alebo obyvateľom Jahodovej ulice v Bratislave uviazne v krku suchý kus sľubov magistrátneho vládcu MV.

Ak máte záujem....

Priložte aj vy ruku k dielu a polienko pod kotol.

(Všetky materiály boli publikované so súhlasom OZ Naše Kramáre)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?