Odrb náš každodenný

Autor: Andrea Ostrihoňová | 27.10.2014 o 10:00 | Karma článku: 6,37 | Prečítané:  2206x

Sharon Stone Let Me Go (SSLMG) - GUnaGU Svoj divadelný názor som nechala doma, nemá rád pivnice a trápi ho alergia na plesne. A GUnaGU hrá presne v takých katakombových priestoroch. Hra SSLMG (nechce sa mi to zakaždým rozpisovať celé) je deklarovaná ako autorský odrb  - dokonca aj na divákoch.

Ako inak, veď prídete do divadla, že si tam pozriete niečo zábavné, poučné, netradičné a ono drb ho! -  do tváre dostanete celý kýbeľ splaškov, zvratkov a vulgarizmov. Presne tak, ako v reálnom živote. Klamú nás, podvádzajú a zavádzajú. Tak to robíme aj my ostatným.  Karči Vosátko svojou hrou SSLMG potvrdzuje, že divadlo len zrkadlí, hyperbolizuje a „verne“ zobrazuje to, čo realita predvádza a podvádza.

Všetko, čo v SSLMG uvidíte, ste už vlastne videli, počuli a pravdepodobne zažili aj na vlastnej koži. Len ste to nedostali naraz zožrať v takej účinnej dávke. Sedíte v tme, pozeráte na minimalistickú scénu a poznávate svoj vlastný domrvený život. Neviete, či sa smejete z pocitu trápnosti alebo onemievate od úžasu. Ako sa dá povedať a zahrať trapnosmiešna faustovská historka o zapredaní seba samého v mene lásky.

Ako je vlastne zbytočne snažiť sa, lebo veď ženy vás aj tak vždy odrbú. A keď to nebudú ženy, bude to charita, chatár, politici alebo najsamlepší kamarát, čo perfektne tancuje latino.

Vosátko konštatuje staré pravdy, ale nesnaží sa ich okrášliť. Skôr ich zovšedňuje, približuje ich nám, obyčajným pozemským červom, aby sme neboli prekvapení... Aby sme boli v strehu, lebo odrby sa dejú stále....

A vlastne.... choďte si to pozrieť sami, čo vás tu budem odrbávať!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy zhltli ďalšie státisíce, nevedno za čo

Ministerstvo dopravy si dalo za státisíce eur vypracovať analýzu, no zatiaľ ju nezverejnilo.

TECH

Prečo vznikla menopauza? Babičky sa delili o jedlo s celou rodinou

Ak má kosatka mláďatá vo vyššom veku, je možné že neprežijú.

TECH

Ako sa pravdou stalo najviac páčikov na internete

Falošné správy a moderná propaganda pomohli stvoriť populistov.


Už ste čítali?