Recept na chutnú petíciu

Autor: Andrea Ostrihoňová | 25.9.2014 o 8:15 | Karma článku: 10,46 | Prečítané:  799x

Ako dlhoročná gazdinka a zapálená kuchárka sa rada podelím o recept.  Len tak. Na vyskúšanie, pre overenie. Môže to byť  recept na koláč, kompót a trebárs aj na petíciu.

Na začiatku potrebujeme skutočnosť,  ktorá je zo strany občanov vnímaná ako nevyhovujúca či priam alarmujúca. Zničenie existujúcej parkovej zelenej plochy a postavenie 8 poschodovej obludy medzi  nízkou zástavbou.

Túto skutočnosť zmiešame s kypriacim práškom arogantnosti great developera (G) plánujúceho svoje budovateľské aktivity s bezohľadnosťou k okoliu, k limitom lokality a k územnému plánu.

http://vas.cas.sk/clanok/9349/mamicky-sa-zacali-burit-na-dvore-detskej-nemocnice-na-kramaroch-vyrastie-vyskova-budova.html

http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/vystavba/nove-mesto-zastavilo-nepovolene-stavebne-prace-na-kramaroch.html?page_id=327766

http://www.pluska.sk/regiony/bratislava/parkovacie-miesta-kramaroch-zadarmo-je-podozriva-charita.html

Činnosť kypriaceho prášku G polejeme teplým mliekom súhlasu magistrátneho vládcu (MV) a keď vzniknutá substancia pretečie cez okraj občianskej/obyvateľskej nespokojnosti  a kompetentní nekonajú, mlčia a zatajujú sa.....zvolíme nasledujúci pracovný postup.

V celej dotknutej oblasti roznesieme do schránok obyvateľov list informujúci o chystaných aktivitách G a priložíme e-mailové adresy kompetentných osôb na Magistráte MV. V liste je aj text samotnej občianskej petície, ktorý sa má stať obsahom protestného mailu. Odporúča sa mail preposlať všetkým známym a priateľom, ktorí s aktivitou kypriaceho prášku G nesúhlasia, aby sa i oni zúčastnili tohto obsahovo prekypujúceho procesu.

 Pre starších a neemailujúcich obyvateľov sa odporúča text prepísať do klasického papierového listu a poslať ho poštou MV.

Zároveň dávame dotknutým obyvateľom vlastniacim mobilné telefóny i pevné linky k dispozícii telefónne čísla na centrálu MV i klapky na jednotlivé ne/kompetentné osoby.

V stanovený deň (termín sa odporúča  konzultovať s lunárnym kalendárom, osobným astrológom a rokovacím poriadkom MV)  vypukne plánované miešanie prísad a zamiesime si na poriadnu dávku.

Emailové schránky kompetentných MV zalejeme hojnou masou elektronickej petície – je zistené, že schránky sa v popoludňajších hodinách preplnia a zablokujú.

V tom istom dopoludní navštívia podateľňu MV petiční zástupcovia s listami obyvateľov, ktoré podávajú osobne a vyblokujú činnosť podateľne aspoň na hodinu – dožadujúc sa pečiatky na každú zásielku osobitne.

Zároveň sú zahltené telefónne linky volaniami rozhorčených protestujúcich, ktorí aj týmto spôsobom miesia cesto a zavzdušňujú ho.

Celú akciu priebežne prihrieva klasická podpisová petičná aktivita, ktorá nie je zatiaľ časovo obmedzená.

Výsledok?

Koláč je v peci. Poleva by mala byť JAHODOVÁ.

Uvidíme, či bude výsledkom šťavnatý koláč úspechu alebo obyvateľom Jahodovej ulice v Bratislave uviazne v krku suchý kus sľubov magistrátneho vládcu MV.

Ak máte záujem....

Priložte aj vy ruku k dielu a polienko pod kotol.

(Všetky materiály boli publikované so súhlasom OZ Naše Kramáre)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy zhltli ďalšie státisíce, nevedno za čo

Ministerstvo dopravy si dalo za státisíce eur vypracovať analýzu, no zatiaľ ju nezverejnilo.

TECH

Prečo vznikla menopauza? Babičky sa delili o jedlo s celou rodinou

Ak má kosatka mláďatá vo vyššom veku, je možné že neprežijú.

TECH

Ako sa pravdou stalo najviac páčikov na internete

Falošné správy a moderná propaganda pomohli stvoriť populistov.


Už ste čítali?